معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی به همراه لینک دانلود

معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی به همراه لینک دانلود

دیکشنری های دو زبانه دیکشنری های خوبی هستند، اما دیکشنری های دانش آموزی (انگلیسی به انگلیسی مخصوص دانش آموزان) بهتر هستند. این نوع دیکشنری ها با در نظر گرفتن نیاز های دانش آموزان طراحی شده اند، و به همین دلیل اطلاعات بیشتری همچون تلفظ، نوع فعل، ساختارهای ساده گرامری و غیره را در اختیار زبان آموزان قرار می دهند. این دیکشنری ها همچنین با توجه به آزمون های استاندارد زبان همچون آیلتس و تافل طراحی شده اند و می توانند به دانش آموزان در موفقیت در این آزمون ها  کمک کنند. 

1. Longman Learner's Dictionary of American English

دیکشنری Longman یکی از دیکشنری های بسیار خوب است که برای افرادی که در آمریکای شمالی زبان انگلیسی یاد می گیرند، و یا تحصیل، زندگی و کار می کنند، بسیار مناسب است. این دیکشنری یک منبع بسیار خوبی است که اطلاعات کاربردی بسیاری در خود دارد. به خصوص که با نگاهی جزئی نگرانه تر به اصطلاحات، ضرب المثل ها و فعل های دو بخشی پرداخته است. 

 

دانلود نرم افزار کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن موبایل

2. American Heritage Dictionary for Learners of English

این دیکشنری بطور ویژه برای برطرف کردن نیاز های زبان آموزانی طراحی شده است که انگلیسی زبان دوم آنها است. از مزایای این دیکشنری می توان به موارد زیر اشاره کرد. فهرست بروز شده کلمات، توضیحات برگرفته شده از پایگاه اطلاعاتی American Heritage Dictionary، دربر داشتن مثال های بسیار برای هر کلمه شامل جملات و عبارت ها، و استفاده از نشانه های تلفظی بسیار آسان، همه و همه باعث می شود تا این دیکشنری یک ابزار فوق العاده برای یادگیری زبان به حساب بیاید.   

دانلود نرم افزار کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن موبایل

3. Cambridge Advanced Learner's Dictionary

دیکشنری کمبریج یک دیکشنری استاندارد برای انگلیسی بریتانیایی می باشد و یک ابزار ایده آل برای کسانی است که می خواهند در آزمون های پیشرفته دانشگاه کمبریج مثل FCE، CAE و آزمون مهارت زبانی شرکت کنند. این دیکشنری به همراه یک سی دی رام عرضه می شود که شامل منابع و تمرین های مهمی است. 

دانلود نرم افزار کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن موبایل

4. Oxford Elementary Learner's Dictionary of English

دیکشنری آکسفورد مناسب کسانی است که سطح زبان آنها پایین تر می باشد. این دیکشنری منابع پایه و اصلی یادگیری زبان را فراهم می کند، بخصوص برای کسانی که انگلیسی بریتانیایی کار می کنند. 

 

5. Oxford Advanced Learner's Dictionary

دیکشنری پیشرفته آکسفورد مناسب برای سطوح پیشرفته تر زبان انگلیسی است. بر خلاف بسیاری از دیکشنری های آمریکایی، دیکشنری آکسفورد مقایسه های بسیار خوبی بین انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی انجام داده است. این دیکشنری مناسب افرادی است که می خواهند انگلیسی را به عنوان یک زبان جهانی یاد بگیرند. 

دانلود نرم افزار کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن موبایل

مطالب اخیر