چطور انگلیسی را سریع تر یاد بگیریم

چطور انگلیسی را سریع تر یاد بگیریم

روش های جذاب یادگیری زبان

1. بخوانید، بخوانید و بخوانید

یکی از آسان ترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی خواندن متون انگلیسی است. خواندن، دانش لغات، گرامر و اصطلاحات شما را افزایش می دهد. 

  • کتاب های کمیک بخوانید. اگر علاقه ای به خواندن کتابه های کودکان (بدلیل سادگی) ندارید. کتاب های کمیک بخوانید. این نوع کتاب ها می توان از کتاب فروشی ها تهیه کرد یا بطور آنلاین آنها را مطالعه یا دانلود کرد.  
  • کتاب هایی را که قبلا خوانده اید دوباره بخوانید. اگر داستان یا موضوع کتاب برای شما آشنا باشد حدس زدن و فهمیدن معنی کلمات برای شما آسان تر خواهد شد. 
  • روزنامه بخوانید. با خواندن روزنامه اصول اولیه زبان را یاد می گیرید، چون که در متن های روزنامه ها از گرامر خوبی استفاده می شود و آن ها طوری نوشته اند که به آسانی بتوان فهمید. امروزه نسخه های آنلاین بسیاری از روزنامه ها از جمله تهران تایمز، نیویورک تایمز و گاردین براحتی قابل دسترس هستند.

 

 

2. فیلم نگاه کنید

تماشای فیلم به شما کمک می کند تا انگلیسی را همانگونه که صحبت می شود بشنوید و از آن کلمات جدید یاد بگیرید. برای شروع فیلم ها را با زیر نویس تماشا کنید اما به مرور زمان زیرنویس ها را حذف کنید تا بتوانید مطالب بیشتری یاد بگیرید. وقتی کلمات انگلیسی بیشتری یاد گرفتید زیرنویس را حذف کنید و هنگام تماشای فیلم سعی کنید کلماتی را که بلد هستید را در فیلم تشخیص دهید و آن کلماتی را که نمی دانید را با توجه به موضوع و موقعیت فیلم حدس بزنید.

 

 

3. با یک دوست اینترنتی دوست شوید

این دوست اینترنتی می تواند کسی باشد که در حال یادگیری زبان شماست و شما می توانید با او ایمیل ردوبدل کنید. ایمیل هایتان را نیمه فارسی و نیم دیگر انگلیسی بنویسید. به این ترتیب هم شما انگلیسی تمرین کرده اید و هم دوستتان زبان شما را تمرین می کند. علاوه بر ایمیل شما می توانید با دوست خود از طریق چت، skype.com و کانال های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. سایت های بسیاری هستند که در پیدا کردن چنین دوستانی به شما کمک می کنند.

 

 

4. آهنگ انگلیسی گوش کنید

یکی از روش هایی که به تقویت زبان کمک می کند گوش کردن به آهنگ های انگلیسی و هم خوانی با آنهاست. این کار کمک می کند صداهای انگلیسی، ریتم و تلفظ صحیح کلمات انگلیسی را یاد بگیرید. آهنگ ها برای یاد گرفتن کلمات جدید هم خوب هستند. آهنگ های مورد علاقه خود را پیدا کنید متن آنها را دانلود کنید و معنی آنها را یاد بگیرید. 

 

 

جدیت در یادگیری زبان انگلیسی

1. در کلاس ها یا دوره های آموزش زبان شرکت کنید

در کلاس های زبان مهمترین نکات و گرامر انگلیسی را می توان یاد گرفت. خوبی این کلاس ها و دوره ها این است که شما مطمئن هستید آنچه را که یاد می گیرید صحیح می باشد. 2 راه برای شرکت در کلاس های زبان وجود دارد.

الف) شرکت در کلاس های آنلاین: بعضی از این کلاس ها یا دوره ها رایگان هستند و بعضی دیگر خیر. که البته کیفیت کلاس های پولی به مراتب بهتر از کلاس های رایگان است. یکی از این دوره های آنلاین خودآموز زبان zabanic.com است.

ب) شرکت در کلاس های آکادمیک: این کلاس ها در آموزشگاه های زبان یا دانشگاه ها و برخی مدارس برگزار می شوند. این نوع کلاس ها شامل هزینه می شوند ولی این خوبی را دارند که حضور معلم در آنها باعث افزایش سرعت و دقت یادگیری می شود.

 

 

2. متن انگلیسی بنویسید تا نگارش شما بهتر شود

برای اینکار جملات جدید با ساختار جدید و کلمات جدید بنویسید و از نوشتن جملات با استفاده از کلمات و گرامر تکراری پرهیز کنید. هر وقت کلمه جدیدی یاد می گیرید آن را در گوشه ای یادداشت کنید و در نوشته های بعدی خود سعی کنید از آن استفاده کنید. کارهای روزانه خود را به انگلیسی بنویسید.

 

 

3. به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید

زندگی یا کار کردن در محیط های انگلیسی زبان باعث می شود بسیار سریع تر زبان انگلیسی را یاد بگیرید. داشتن شغل موقت و یا گذراندن دوره یا کلاس در این نوع کشور فرصت خوبی برای یادگیری زبان است. داشتن سفرهای کوتاه مدت هم خوب است اما برای تاثیر بیشتر حداقل 3 ماه زندگی در کشور انگلیسی زبان نیاز است. 

 

 

4. معلم خودتان باشید 

شما می توانید به خودتان هم درس بدهید. نکته اینجاست که شما باید موارد مهم زبان انگلیسی را برای خود برجسته کنید. اوقات فراغت خود را به مطالعه بگذرانید و تا هر اندازه که می توانید با زبان انگلیسی اجین شوید و از آن استفاده کنید. 

 

 

5. از نرم افزار های موبایل و منابع آنلاین کمک بگیرید

با کمک منابع آنلاین آموزش زبان می تواند سریع تر انگلیسی را یاد بگیرید. این نوع منابع شامل فلش کارت های ساده تا نرم افزار ها و سایت های مرجع می شودیکی از این منابع آنلاین سایت زبانیک می باشد. 

 

 

6. خود را ارتقا دهید

با انگلیسی عجین شدن بهترین راه یادگیری زبان است. برای این منظور باید روزانه حداقل 3 ساعت تمرین زبان انگلیسی داشته باشید. یک ساعت در هفته برای یاد گرفتن زبان اصلا کافی نیست. اگر بتوانید در روز حداقل 3 ساعت listening, writing, speaking, reading تمرین کنید بسیار سریع تر انگلیسی را یاد می گیرید. 

 

 

باید ها و نباید های یادگیری زبان انگلیسی

1. کلمات کمتری را بطور همزمان یاد بگیرید

در هنگام یادگیری لغت های جدید، یک لیست طولانی از کلمات را جلوی خود نگذارید. در هر لحظه فقط چند کلمه را یاد بگیرید و تا یادگیری کامل آنها سراغ کلمات بعدی نروید.

 

 

2. روی وسایل خانه اتیکت ها انگلیسی بچسبانید

در خانه برچسب نام های انگلیسی وسایل خانه را تهیه کنید و روی آن وسایل بچسبانید. تا آنها را بخوبی یاد بگیرید. با این کار شما با دیدن این کلمات دیگر نیازی به ترجمه آنها ندارید و تصویر واقعی کلمات در ذهن شما حک می شود. و با دیدن کلمات بلافاصله به یاد تصاویر می افتید.  

 

 

3. برای یاد گرفتن کلمات از تصاویر گوگل سرچ استفاده کنید

این راه برای یاد گرفتن کلماتی که نقش اسمی (noun) دارند بسیار خوب است. در قسمت جست و جوی تصاویر گوگل کلمه مورد نظر را تایپ کنید، تصاویری که به نمایش در می آیند به شما کمک می کنند تا معنی آن کلمه را یاد بگیرید. 

 

 

4. سعی کنید از فلش کارت استفاده نکنید

استفاده از فلش کارت هایی که کلمه در یک سمت کارت و معنی آن در سمت دیگر است اصلا توصیه نمی شود. این روش باعث می شود که ذهنتان به ترجمه کردن عادت کند. بدی این امر این است که برای فهمیدن جملاتی که می شنوید یا می خوانید ذهن شما زمان زیادی را برای ترجمه کردن از دست می دهد. راهکار جایگزین ترجمه استفاده از تصاویر است. 

 

 

5. خیلی روی گرامر تمرکز نکنید

اگر این نکته را بدانید که بیشتر مردم زبان انگلیسی را با گرامر عالی صحبت نمی کنند و حتی تعداد کسانی که به طور کامل گرامری صحبت می کنند بسیار کم است، آن وقت تمام انرژی خود را صرف یادد گرفتن گرامر نمی کردید. اشتباه صحبت کردن اشکالی ندارد چون شما به مرور زمان در مکالمات یا مطالعات خود متوجه اشتباهات می شود و آنها را تصحیح می کنید. پس خیلی نگران گرامر نباشید. 

 

 

6. ترسی از تلاش کردن نداشته باشید

مهمترین بخش یادگیری زبان صحبت کردن به همان زبان است. تا آنجا که می توانید از مهارت های زبانی خود استفاده کنید. نگران اشتباهات خود نباشید استفاده نکردن از مهارت های زبانی که بلد هستید باعث می شود سرعت شما کم شود. پس تا می توانید انگلیسی صحبت کنید. 

 

مطالب اخیر