راهکارهای یادگیری زبان انگلیسی

راهکارهای یادگیری زبان انگلیسی

1. با انگیزه بمانید

در یادگیری زبان جدید، بسیار اهمیت دارد که انگیزه خود را حفظ کنید و هرگز هدف خود برای یادگیری را فراموش نکنید.

 • نسبت به اهداف خود در یادگیری زبان وفادار بمانید و همیشه به خود یادآوری کنید که رسیدن به این اهداف چقدر برایتان مهم است. همیشه به فرصت ها و موقعیت های فوق العاده ای که پس از یاد گرفتن زبان در انتظارتان هست فکر کنید. 
 • با یادگیری زبان می توانید با انگلیسی زبان هایی که از سرتاسر دنیا هستند صحبت کنید و روابط جدید و جذابی را تجربه کنید. با یادگیری زبان انگلیسی بیشتر با فرهنگ های انگلیسی زبان آشنا می شوید و در نتیجه در شغل خود بیش از پیش پیشرفت می کنید.

 

 

2. هر روز تمرین کنید

اگر می خواهید سریع در یادگیری و مکالمه زبان پیشرفت کنید هر روز تمرین کنید. 

 • یادگیری زبان بسیار وابسته به تکرار است. بنابراین اگر بین جلسات مطالعه و تمرین شما فاصله زیادی بیافتد، هرچیزی را که قبلا یادگرفته بودید از یاد خواهید برد و مجبور خواهید بود دوباره از اول شروع کنید که این باعث هدر رفتن بسیار در وقت شما می شود.
 • هرچند نباید آنقدر زیاد تمرین کنید که نسبت به زبان احساس بدی پیدا کنید (اشتباهی که خیلی از ما مرتکب آن می شویم، یکبار بکلی زبان را کنار می گذاریم و بار دیگر آنقدر زیاده روی می کنیم که خسته می شویم). سعی کنید با انجام روزانه یک نوع تمرین، زبان را برای خود جذاب نگه دارید. یک روز reading، یک روز listening، یک روز writing، و یک روز grammar تمرین کنید تا یادگیری برای شما یکنواخت نشود. 
 • با این حال هیچ وقت از فرصت های بدست آمده برای تمرین مکالمه و انگلیسی صحبت کردن نگذرید. چون این تمرین مهمترین تمرین در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است. 

 

 

3. عادت کنید به انگلیسی فکر کردن 

یک راه برای عالی شدن در مکالمه انگلیسی این است که مغز خود را عادت دهید به اینکه به زبان انگلیسی فکر کند. 

 • اگر بطور مدام در ذهن خود از فارسی به انگلیسی و بالعکس ترجمه کنید زمان وانرژی بسیاری از دست می دهید. هر زبان پیچیدگی ها و جزییات خودش را دارد که باعث می شود نتوان آنرا بطور دقیق به زبان دیگر ترجمه کرد. 
 • بنابراین اگر ذهن خود را آموزش دهید که به زبان انگلیسی فکر کند آنوقت نگارش و مکالمه شما بسیار طبیعی تر و روان تر خواهد بود. این تغییر زبان در فکر کردن یا مثل یک کلید تصور کنید که زمانی که می خواهید انگلیسی صحبت کند دکمه را روی حالت "به انگلیسی فکر کن قرار دهید" و در زمان های دیگر آن را روی زبان مادری قرار دهید. 

 

 

4.  با دوستان انگلیسی زبان دوست شوید

یکی از بهترین تست ها برای سنجش یادگیری زبان انگلیسی این است که در یک اتاق با تعدادی انگلیسی زبان باشیم تا ببینیم آیا می توانیم پا به پای آنها در مکالمه شرکت کنیم.

 • بهترین راه برای رسیدن به این مرحله دوست شدن با چند انگلیسی زبان و گذراندن وقت با آنها در موقعیت های اجتماعی مثل مهمانی، رستوران یا کافی شاپ است. 
 • این راه شما را مجبور مب کند به انگلیسی صحبت کنید تا با آنها تعامل داشته باشید، خوبی این کار این است که احساس تمرین، کار یا مطالعه به شما دست نمی دهد بلکه از این کار بسیار لذت خواهید برد. 

 

 

5. از اشتباه کردن نترسید 

بزگترین مانع بر سر یادگیری زبان ترس از اشتباه کردن است.

 • این احساس ترس هیچ سودی ندارد و فقط مانعی بر سر راه شما برای رسیدن به اهدافتان در یادگیری زبان است.
 • از اینکه اشتباه کنید نترسید و از اشتباه خود خجالت نکشید! قطعا شما نمی توانید در ابتدای یادگیری انگلیسی را بدون اشتباه صحبت کنید. پس سعی کنید حرفتان را به انگلیسی بگویید حتی اگر سخت باشد. 
 • این را بدانید که همه کسانی که زبان یاد می گیرند اشتباه می کنند. این بخشی از مسیر یادگیری زبان است. شما هم قطعا لحظه های پر استرس و خجالت آور را وقتی که جمله ای را نابجا یا غلط مورد استفاده قرار می دهید تجربه خواهید کرد، اما این را جزء لذت یادگیری زبان بدانید.
 • این را هم در نظر داشته باشید که هدف شما کمال در یادگیری زبان نیست بلکه هدف پیشرفت است. اشتباه کردی بخشی از فرایند یادگیری است که باعث می شود شما بهتر زبان را یاد بگیرید. پس با آغوش باز اشتباهات را بپذیرید. 
نظرات
امين نوريان دهكردي 1396/11/21
امين نوريان دهكردي 1396/11/25
سلام
امين نوريان دهكردي 1396/11/25
ساتم
امين نوريان دهكردي 1396/11/25
thanks
امين نوريان دهكردي 1396/11/25
thanks2
امين نوريان دهكردي 1396/11/29
امين نوريان دهكردي 1396/11/29
امين نوريان دهكردي 1396/11/29
امين نوريان دهكردي 1396/11/29
12222
امين نوريان دهكردي 1396/11/29

مطالب اخیر