انگیزه در یادگیری زبان

انگیزه در یادگیری زبان

1. نظم داشته باشید، اما انعطاف پذیر باشید.

اگر یک روز حس یادگیری نداشتید یا اینکه سر شما شلوغ بود و وقت کافی برای تمرین نداشتید، نا امید نشوید. این اتفاق طبیعی است. سعی کنید برای یادگیری یک هفته خود برنامه ریزی کنید. اگر یک روز نتوانستید طبق برنامه پیش بروید نا امید نشوید همیشه می توانید روز دیگر جبران کنید.

 

 

2. یادگیری را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید.

برای خود اهداف چالشی اما دست یافتنی تعیین کنید. با این کار شما پیشرفت خود را احساس می کنید که این باعث افزایش انگیزه شما می شود. وقتی شما در روز فقط 5 دقیقه زمان برای مطالعه دارید بجای اینکه سعی کنید با عجله تمام یک درس را بخوانید آن را تقسیم کنید و یک قسمت آن را امروز و قسمت دیگر را فردا بخوانید.

 

 

3. انگیزه خود را تقویت کنید.

درمورد چیزی که عاشق انجام دادن آن هستید فکر کنید و آن را با کار دیگری که چالش انگیز است ترکیب کنید. فرض کنید می خواهید یک درس گرامر بخوانید و اصلا هم دوست ندارید این کار را بکنید. چون هوای بیرون بسیار دلپذیر و آفتابی است. خب شما می توانید به پارک بروید قهوه و بیسکوییت میل کنید و همین طور که روی چمن دراز کشیده اید مطالعه کنید، نقشه خوبی است، اینطور نیست؟

 

 

4. عادت کنید.

با پشتکار بودن بسیار مهم است، پس تسلیم نشوید. اگر درست برنامه ریزی کنید یادگیری زبان در نهایت بخشی از زندگی روزانه شما می شود. شما نیاز به زمان زیاد ندارید، نظم و قاعده کلید حل مساله است.

 

 

5. پیروزی های خود را جشن بگیرید.

پاداش ها بهترین انگیزه دهنده ها هستند فراموش نکنید که هر وقت به اهداف خود رسیدید خود را تشویق کنید. اگر یک روز از نظر مطالعه بسیار با برنامه پیش رفتید، می توانید روز بعد را به عنوان پاداش به خود استراحت دهید، یا اینکه اگر به هدف خود در یادگیری دست یافتید خود را مهمان یک کیک لذیذ و دوست داشتنی کنید.

 

 

6. تنوع داشته باشید.

یادگیری باید به اندازه کافی لذت بخش باشد و تغییر منابعی که شما برای یادگیری استفاده می کنید می تواند یادگیری زبان را جذاب کند. می توانید چند روز در هفته را به مطالعه ی دروس زبانیک بپردازید و روزهای دیگر را به مطالعه وبلاگ یا خواندن کتاب یا گوش کردن به آهنگ های انگلیسی یا تماشای فیلم های انگلیسی بگذرانید. می توانید در مورد چیزهایی که یاد گرفته اید با دوست خود صحبت کنید یا اینکه آنها را بصورت یک متن بنویسید.

 

 

7. دلیل یادگیری زبان را فراموش نکنید.

سعی کنید آن انگیزه اولیه که باعث شد یادگیری زبان را شروع کنید را بخاطر بیاورید. هر کس می تواند دلایل جذابی برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد. آیا زبان را بخاطر سفر کردن یاد می گیرید، یا اینکه بخاطر تماشای فیلم های انگلیسی. انگیزه شما هر چه که باشد، به یا آوردن آن میتواند به شما انرژی دوباره دهد و به شما یاد آوری می کند که ارزشش را دارد.

مطالب اخیر