5 دلیل جذاب برای یادگیری زبان خارجی

5 دلیل جذاب برای یادگیری زبان خارجی

هر وقت از کسی بپرسیم که چرا می خواهید یک زبان خارجی یاد بگیرید، معمولا این جواب ها را می شنویم: برای کار، برای تحصیلات، برای سفر کردن. اما دلایل دیگری هم برای یادگیری زبان می تواند وجود داشته باشد، که البته کمی متفاوت ولی جذاب است. دلایل یادگیری زبان می تواند اینها باشد.

 

 

1. تماشای فیلم خارجی یا خواندن کتاب های خارجی

تماشای فیلم با زبان اصلی یا خواندن کتاب به زبان اصلی تاثیر و لذت بیشتری نسبت به فیلم ها یا کتاب های ترجمه شده دارد. زبان اصلی کاملا متفاوت و لذت بخش تر است. علاوه بر اینکه باعث می شود شما غرق در زبان خارجی شوید، به شما این امکان را هم می دهد که لذت خواندن کتاب های شکسپیر، ژان پل سارتر و دیگر نویسندگان مطرح دنیا را تجربه کنید، که لذتی چندین برابر بیشتر از ترجمه دارد. همچنین لذت تماشای فیلم های اکشن و  کمدی به زبان اصلی چند برابر بیشتر از ترجمه آن است. 

 

 

2. کنجکاوی و شیطنت

بسیاری از مردم بعضی اوقات حس کنجکاوی شان فرق می کند، و دوست دارند ببینند دیگران چه می گویند. اگر بتوانیم زبان های بیشتری یاد بگیریمآن وقت می توانیم به مکالمه افراد بیشتری هم گوش کنیم، مثلا در مترو و یا زمان راه رفتن در پارک یا شهر از اینکه دو توریست با هم حرف می زنند و ما متوجه مکالمه آنها می شویم لذت می بریم. نکته جالب اینجاست که بعضی از این افراد یا توریست ها فکر می کنند شما متوجه حرفشان نمی شوید در حالی که شما کاملا می فهمید آنها چه می گویند. 

 

 

3. احساس استقلال داشتن و بی نیاز بودن از کمک دیگران

این دلیل، بخصوص هنگام سفر کردن بسیار خوب است. کسی که می تواند بیشتر از یک زبان صحبت کند، می تواند کارهای بیشتری را هم بدون زحمت و کمک دیگران انجام دهد. فرض کنید برای دیدن دوست خود به لندن می روید، اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید، برای پرسیدن آدرس یا سفارش قهوه دیگر نیازی به دوست خود ندارید. بنابراین شما بیشتر احساس اعتماد به نفس و استقلال می کنید.

 

 

4. یاد گرفتن فرهنگ های دیگر 

یاد گرفتن فرهنگ یک کشور با یادگیری زبان آن کشور شروع می شود. دانستن زبان های دیگر دید وسیع تری نسبت به دنیای اطراف به شما می دهد و شما را روشن فکرتر می کند. توانایی برقراری ارتباط با افراد محلی بسیار ارزشمند است و این تجربه، سفر شما را دلنشین تر می کند. محلی ها تلاش شما را برای برقراری ارتباط را مورد تشویق قرار می دهند. 

 

 

5. ملاقات با افراد و دوستیابی از سرتاسر جهان

اگر بیشتر از یک زبان صحبت می کنید احتمالا یا سفر کردن را دوست دارید یا اینکه در یک کشور خارجی زبان زندگی کرده اید. با دوستانی که از قبل می شناسید ارتباط برقرار کنید، بسیار لذت بخش است که آنها را در شهر خودشان ملاقات کنید و این را هم فراموش نکنید که همیشه در سفرهای خود جایی برای ماندن خواهید داشت و راهنمایی تور شخصی خودتان را خواهید داشت.

پس چرا در این سال جدید یک زبان تازه یاد نگیریم همین الان یک زبان جدید در زبانیک یاد بگیرید سال آینده این موقع می توانید فیلم های زبان اصلی نگاه کنید به مکالمه انگلیسی توریست ها با هم گوش کنید و یا دوستان جدیدی در کشورهای دیگر پیدا کرده اید.

 

 

مطالب اخیر